Kalohírek

 

IMF-miniszterként marad a kormányban Fellegi Tamás

2011. december 12.,hétfő 14:28  | 
Az IMF-tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszterként a kormány tagja marad Fellegi Tamás. A Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot átmenetileg Fónagy János államtitkár irányítja.
Megosztás: 

Az IMF-tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszterként a kormány tagja marad a csütörtökön lemondott Fellegi Tamás - jelentette be a Fidesz frakcióüléséről távozva Orbán Viktor. A miniszterelnök hozzátette, hogy a változás december 15-től lép életbe, addig Fónagy János államtitkár irányítja a minisztériumot. Hogy ki lesz a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium új vezetője, azt a napokban döntik el - tette hozzá Orbán.
A fejlesztési miniszter az IMF-tárgyalások vezetésére akar koncentrálni, ezért ajánlotta fel lemondását a múlt héten. Az Origo információi szerint a miniszter elébe ment leváltásának, mert a miniszterelnök elégedetlen volt vele.

November végén jelentették be, hogy Fellegi Tamás vezeti azt a delegációt, amelyik tárgyal a Nemzetközi Valutaalappal (IMF). Így, ha nem nevezeték volna ki tárca nélküli miniszternek, az a helyzet állt volna elő, hogy olyan személy vezeti a tárgyalásokat az IMF-fel, aki nem tagja a kormánynak. Ez önmagában nem akadálya az egyeztetéseknek, mindenesetre nem lett volna szokványos.

Orbán Viktor szerint a költségvetés tervezetének átírásáról nem volt szó a frakcióülésen. Arról - mondta - előbb szerdán a kormánynak kell döntenie, amint arról is, miből teremtsék elő a forint gyengülése és a növekedés elmaradása miatt kieső, nagyjából kétszáz milliárd forintot. A miniszterelnök nem válaszolt az Origo kérdésére, mely szerint a keletkezett költségvetési lyukat bevételnövelő vagy kiadáscsökkentő intézkedésekkel, azaz megtakarításokkal vagy esetleg megszorító csomaggal tervezik-e betömni. Erről is a kormány dönt szerdán, tette hozzá Orbán Viktor.

A kormányfő annyit mondott, hogy a költségvetés fő számait nem szabad módosítani. "Van egy világos gazdaságfelerősítő, -megerősítő stratégiánk, ahhoz bizonyos államadóssági számok, költségvetési hiányszámok tartoznak. Tehát azokon nem akarunk változtatni, azokat tartani kell, dacára annak, hogy kisebb lesz a növekedés, és gyengébb lesz a forint, mint ahogy ez még az október eleji időkben látszott - fogalmazott Orbán Viktor.


Origo


További hírek

KALOHÍREK TV További videók

Fotók További képek

Megyei apróhirdetések

Hirdessen ingyen!

Családi ház eladó!

Foktő | Foktőn két külön bejáratú lakásra osztott jó állapotú családi ház egyben eladó.Kalocsai ingatlancsere...

Kiadó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, a belvárosban, egy szobás albérlet kiadó május 1-től kiadó. Tel.: 0630/443 1262

Családi ház eladó

Foktő | FOKTŐN, 3 szobás téglából épült parasztház gazdasági épülettel, kerttel, eladó. Tel.: 0620/576 2919,...

csendes

Zrínyi lakótelepen 2 szobás,részben felújított erkélyes,klímás lakás eladó!Iá:6,5millió...

Eladó Lakás

Főiskolások,egyetemisták figyelem! Budapesten a 4.kerületben olcsó lakás eladó.

Eladó lakás Kalocsán

KALOCSÁN, első emeleti, egy szobás, felújított, lakás eladó vagy csere lehetőség 1,5 -2 szobás lakásra, 3....
Hirdetés feladás »

Partneroldalak

Oldal tetejére