Kalohírek

 

Lejárt a határidő

2008. július 11.,péntek 11:57  | 
Egy áprilisi országgyűlési határozat értelmében a kormány tájékoztatási kötelessége a kormányzati negyed ügyében 2008. június 30-án járt le. A kormány azóta sem nyújtotta be tájékoztatását az országgyűlés felé.
Megosztás: 

\"\"Az embereknek joguk van tudni, miből akartak sok milliárd forintért luxusberuházást létrehozni szociális válság idején - kommentálta az eseményeket Szijjártó Péter szerdán újságírók előtt. Hozzátette: a Fidesz vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezi az ügyben. A fideszes szóvivő emlékeztetett rá, hogy többször is felhívták a kormány figyelmét a luxusberuházás leállítására. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy még a projekt leállítása után is 300 millió forintot költöttek el tanácsadásra és újabb szerződések megkötésére, és a projektet vezénylő cég törzstőkéjét is 90 millió forinttal emelték meg, a koordinációs iroda vezetői és munkatársai pedig százezres-milliós jutalmakat kaptak.

A vizsgálóbizottság feladata lenne kideríteni, ki, mikor és milyen döntéseket hozott a luxusberuházás elindítására, és leállítására. Szijjártó Péter hozzáfűzte: azt is szeretnék megtudni, hogyan kerülhettek a kormánypártok bizalmasai és üzletei partnerei a projektbe.

"Az embereknek joguk van tudni, mire ment el tízmilliárd forint" - szögezte le a honatya. A Fidesz tervei szerint a vizsgálóbizottság 10 tagú lenne, 5 szocialista-, két fideszes, és 1-1 kereszténydemokrata, szabaddemokrata és MDF-s képviselővel.

forrás: fidesz.hu

További hírek

KALOHÍREK TV További videók

Fotók További képek

Megyei apróhirdetések

Hirdessen ingyen!

Családi ház eladó!

Foktő | Foktőn két külön bejáratú lakásra osztott jó állapotú családi ház egyben eladó.Kalocsai ingatlancsere...

Kiadó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, a belvárosban, egy szobás albérlet kiadó május 1-től kiadó. Tel.: 0630/443 1262

Családi ház eladó

Foktő | FOKTŐN, 3 szobás téglából épült parasztház gazdasági épülettel, kerttel, eladó. Tel.: 0620/576 2919,...

csendes

Zrínyi lakótelepen 2 szobás,részben felújított erkélyes,klímás lakás eladó!Iá:6,5millió...

Eladó Lakás

Főiskolások,egyetemisták figyelem! Budapesten a 4.kerületben olcsó lakás eladó.

Eladó lakás Kalocsán

KALOCSÁN, első emeleti, egy szobás, felújított, lakás eladó vagy csere lehetőség 1,5 -2 szobás lakásra, 3....
Hirdetés feladás »

Partneroldalak

Oldal tetejére