Kalohírek

 

A kambodzsai külügyi szóvivő látogatása Kalocsán

2011. május 19.,csütörtök 10:33  |     (0)
Május 17-én, kedden Kalocsa Város Önkormányzatánál a kambodzsai külügyi szóvivő, Thourn Sinan tett látogatást, aki Török Ferenc polgármesterrel egyeztetett a jövőbeni együttműködési lehetőségekről. Thourn Sinan a kalocsai származású, jelenleg a gambiai ENSZ misszió budapesti munkatársaként tevékenykedő Koprivanacz István hívó szavára érkezett az ezeréves érseki városba.
Megosztás: 

Szólj hozzá!

– A két ország között a múltban kiváló diplomáciai kapcsolat volt, ezt szeretnénk most új alapokra helyezni – mondta el Koprivanacz István, aki eredményesnek ítélte a tárgyalásokat. – Kalocsa jó híre a paprika révén már Kambodzsába is eljutott. Mivel Kambodzsa meghatározó ágazata mezőgazdaság, ennek fejlesztéséhez kívánnak újabb technológiákat megismerni, és olyan partnereket keresnek, akik számára alapanyagot hozhatnának. Ezért is látogattunk el Kalocsára, ahol vendégeink több céggel is szeretnénk felvenni a jövőben a kapcsolatot – tájékoztatott a diplomata, s hozzáfűzte, hogy a paprika mellett a porcelánfestést, valamint az Emika Elektromechanikai Zrt. tevékenységét közelebbről is tanulmányozták, így látogatást tettek a Kertvárosi Tagiskolában is ahol, a cég által gyártott lámpatesteket is megtekintették. Így a külügyi szóvivő itt tartózkodása alatt bepillantást nyert a méltán elismert magyarországi oktatási rendszerbe is.

Török Ferenc polgármester a delegáció tagjaival Kalocsa turisztikai fejlesztéseiről, valamint a Green City projektről is tárgyalt, amely a jövőben szintén példaértékű lehet mindkét fél számára.
– Mindenképpen sikeresnek ítélem meg az egyeztetést, hiszen jó tapasztalattal álltak fel az asztaltól a tárgyalópartnerek, akik a nyár végén egy újabb delegációval ismét ellátogatnak Kalocsára. A tervek szerint akkor már helyi cégekkel is szeretnének tárgyalóasztalhoz ülni, ami reményeink szerint újabb lehetőséget teremt az itt működő cégek számára – értékelte a látogatást Török Ferenc.


Hozzászólások

Szólj hozzá!

További hírek

KALOHÍREK TV További videók

Fotók További képek

Megyei apróhirdetések

Hirdessen ingyen!

Családi ház eladó!

Foktő | Foktőn két külön bejáratú lakásra osztott jó állapotú családi ház egyben eladó.Kalocsai ingatlancsere...

Kiadó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, a belvárosban, egy szobás albérlet kiadó május 1-től kiadó. Tel.: 0630/443 1262

Családi ház eladó

Foktő | FOKTŐN, 3 szobás téglából épült parasztház gazdasági épülettel, kerttel, eladó. Tel.: 0620/576 2919,...

csendes

Zrínyi lakótelepen 2 szobás,részben felújított erkélyes,klímás lakás eladó!Iá:6,5millió...

Eladó Lakás

Főiskolások,egyetemisták figyelem! Budapesten a 4.kerületben olcsó lakás eladó.

Eladó lakás Kalocsán

KALOCSÁN, első emeleti, egy szobás, felújított, lakás eladó vagy csere lehetőség 1,5 -2 szobás lakásra, 3....
Hirdetés feladás »

Partneroldalak

Oldal tetejére