Kalohírek

 

Halálos balesethez és családi konfliktushoz is riasztották a rendőröket

2010. augusztus 27.,péntek 11:40  | 
A nyár vége felé közeledve több közlekedési baleset történt Kalocsa környékén, amelyek fő oka főként a figyelmetlenség volt. Azonban nemcsak vezetés közben kell ébernek lennünk! A tolvajok nagyon szemfülesek, vigyázzunk jobban értékeinkre!
Megosztás: 

Nem tudták megmenteni a motorost
Augusztus 22–én 13,45-kor, a bajai Mentőállomás ügyeletese telefonon értesítette a kalocsai rendőröket, hogy az 51-es számú út, Kalocsa és Dunapataj közötti részén egy háromkerekű motor az út melletti kukoricatáblába hajtott, majd felborult, a motort vezető hölgyet pedig a helyszínen lévő mentősök épp újraélesztik.



A rendőrök kiérkezve megállapították, hogy a baleset során életveszélyesen megsérült, érdi lakcímmel rendelkező 50 éves nő egy motoros konvojban a családjával, Trike típusú háromkerekű motoros triciklivel az 51-es számú úton Budapest irányába közlekedett, amikor valószínűleg rosszullét miatt a 114.350 m-nél az útról lehajtott, és az út melletti kukoricatáblában a járművel felborult. Húsz perccel később, 14,05-kor érkezett a helyszínre a mentőhelikopter, amelynek személyzete tovább folytatta az újraélesztést, de hiába, a sérült a szállítást megelőzően elhalálozott.


Családi konfliktus ittas állapotban
18-án kora délután a bajai mentők jelezték, hogy Dunaszentbenedeken verekedés történt, és ketten megsérültek. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy egy férfi italozás közben bántalmazta az élettársát és a testvérét. A sérülteket a mentőszolgálat a kalocsai kórház sebészeti osztályára szállította, az orvos az egyik sértettnél orrcsont-törést és bordatörést, másiknál pedig arccsont-törést állapított meg, ráadásul a két sérült is erősen ittas állapotban volt. Eljárás testi sértés miatt van folyamatban.

Hagyományőrző tolvaj járt Szakmáron
Augusztus 17-én, reggel 8-kor egy szakmári hölgy tett bejelentést ismeretlen tettes ellen, aki korábban az elkerített ingatlanjára a hátsó nyitott kiskapun át bement, majd a ház ajtaját benyomva bejutott és különböző népviseleti ruhákat tulajdonított el közel kétszázezer forint értékben. A rendőrség nyomoz az ügyben.

Figyelmetlen volt a motoros, el is ütötték
Augusztus 22-én hajnali fél 5-kor, egy dunapataji férfi telefonon jelentette, hogy az 51-es úton, Dunapataj belterületén egy tehergépkocsi motorkerékpárost ütött el.



A baleseti helyszínelők megállapították, hogy a helyi férfi segédmotor-kerékpárjával Dunapataj belterületén Budapest irányába közlekedett, amikor balra kívánt bekanyarodni, de nem vette észre, hogy előzését már megkezdte egy csátaljai férfi a tehergépkocsival. Az ütközés során a motoros könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

Gépekből loptak gázolajat
Augusztus 20-ra virradóra, a Császártöltés külterületén lévő FEBARGO Zrt. szárító telephelyére ismeretlen tettes kerítésátmászást követően behatolt és az ott lévő munkagépekből 40 liternyi gázolajat tulajdonított el. A lopással 12.000 Ft. anyagi kár keletkezett. Az ismeretlen elkövető ellen lopás vétségének ügyében indult büntető eljárás.

Gyanús alakok Hajóson
Augusztus 18-án délelőtt a hajósi körzeti megbízottnak jelezte egy helyi asszony, hogy két ismeretlen személyt talált a lakóháznak előszobájában, akik gázdíj beszedőknek adták ki magukat. A szobákat felforgatták, de onnan semmit nem tulajdonítottak el. Később egy másik hajósi nő is jelezte, hogy amikor hazaérkezett észrevette, hogy a lakása fel van forgatva. A nyílászárók épek voltak, az utcai ajtó hazaérkezésekor is zárva volt. A lakásból egy pénztárcából 8.000.- Ft-ja tűnt el.

Vezetés közben elaludt
Augusztus 21-én hajnalban egy dusnoki nő személygépkocsijával közlekedett Bátya belterületén Baja felé. Egy pillanatra elaludt, kocsijával lehaladt a jobb oldali útpadkára, majd kidöntötte a lakóház előtt elhelyezett tujákat és az árokban állt meg.



A baleset következtében személyi sérülés nem történt, a személygépkocsiban kb. 300.000 Ft-os, a tujákban kb. 10.000 Ft-os anyagi kár keletkezett.



További hírek

KALOHÍREK TV További videók

Fotók További képek

Megyei apróhirdetések

Hirdessen ingyen!

Családi ház eladó

Miske | MISKÉN, 3 szobás, családi ház, 400 négyszögöl területen, eladó vagy lakótelepi, első emeleti lakás csere,...

Családi ház

Kalocsa | KALOCSÁN, a 48-as út 16.szám alatti sarokház, eladó. Ár: 3 MFt. Tel.: 0678/600407

Családi ház

Kalocsa | KALOCSÁN, a Duna u. 19. szám alatti, tetőtér beépítéses, családi ház sürgősen eladó, hitel...

Eladó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, a Zrínyi utcában, földszinti kétszobás felújított lakás eladó vagy kis családi házra...

Eladó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, a Zöldfa utcában, első emeleti, teljesen felújított, egy szobás lakás eladó. Tel.: 0630/737 2640

Eladó családi ház Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, kertes családi ház eladó. Tel.: 0630/486 0519
Hirdetés feladás »

Partneroldalak

Oldal tetejére