Kalohírek

 

Az HBO tarolt az Emmy-díjon

2010. augusztus 30.,hétfő 14:57  | 
A Mad Men - Reklámőrültek a drámai, a Modern család pedig a vígjátéksorozat kategóriában vitte el az Emmy-díjat az amerikai főműsoridős televíziós programok vasárnap megrendezett 62. díjátadó ceremóniáján.
Megosztás: 

A Los Angeles-i Nokia Színházban megtartott díjátadón az HBO műsorai nyerték a legtöbb, összesen 25 Emmy-díjat. A csatorna The Pacific című második világháborús minisorozata nyolc trófeát kapott, míg a Temple Grandin című, autista témájú televíziós filmdrámát hét díjjal jutalmazták.

A tévécsatornák versengésében az ABC a második helyen végzett 18 Emmyvel - ebből hatot a Modern családnak köszönhet. A Fox végül 11, a CBS 10 Emmyvel távozott, az NBC pedig hét díjat szedett össze műsoraival.

A Mad Men, amely egy hatvanas évekbeli reklámcég sztoriját dolgozza fel, sorrendben harmadszor hódította el a legjobb drámai sorozat Emmyjét. A Modern család új befutó: A stúdió című vígjátéksorozat elől orozta el a nagy presztízsű szakmai díjat.

A viszonylag kis költségvetésből forgatott Temple Grandin 15 nevezéséből váltott valóra hetet, és ezzel a teljesítménnyel meglepően sikeresnek bizonyult a mezőnyben. Az alkotók különösen annak örülhettek, hogy három színészi díjat is elnyertek: Claire Danes a tévéfilm-, illetve minisorozat kategória legjobb színésznője lett, Julia Ormond és David Strathairn pedig epizódszereplőként vehette át az Emmyt.

Az HBO másik nagy dobása, a Band of Brothers mintájára készült 200 millió dolláros The Pacific, amelynek ugyancsak Tom Hanks és Steven Spielberg volt az executive producere, 24 nevezését váltotta nyolc díjra, de a legjobb miniszéria Emmyjén kívül csak technikai kategóriákban jeleskedett.

A nagy esélyesnek tartott Glee című musicalsorozat 19 jelölésből négy Emmy-szobrot hozott ki. Egyiket a népszerű zenés széria rendezője, Ryan Murphy kapta. "A Glee a művészeti nevelés fontosságáról szól" - fogalmazott az először díjazott rendező, aki azoknak a tanárainak mondott köszönetet, akik énekelni és festeni tanították.

Kyra Sedgwicket, A főnök című krimisorozat szereplőjét idén ötödször nevezték a televíziós díjra, és végre el is nyerte azt. "Az ember azt gondolja, hogy fikarcnyi esélye sincs ennyi próbálkozás után, de ma a legvadabb álmaim váltak valóra" - fakadt ki a színész.

Al Pacino a legjobb színész Emmy-díját kapta az HBO You Don't Know Jack című drámájában nyújtott átütő alakításáért. A tévéfilmben az orvos, festőművész, zeneszerző Jack Kevorkiant játszotta, aki évtizedes küzdelmet folytatott a halálhoz való jog elismertetéséért. A ceremónián a nézőtéren ülő Kevorkiant is tapssal köszöntötte a közönség.

(MTI)

További hírek

KALOHÍREK TV További videók

Fotók További képek

Megyei apróhirdetések

Hirdessen ingyen!

Családi ház eladó

Kalocsa | KALOCSÁN, felújított, családi ház, jelentős árengedménnyel eladó. Tel.: 0620/8014223

KIADÓ ÜZLETHELYISÉG

KIADÓ ÜZLETHELYISÉG KALOCSÁN, 316 nm-es üzlethelyiség kiadó. Tel.: 0620/3911988

Garázshely eladó

Kalocsa | KALOCSÁN, a Zöldfa utcai garázsoknál beépíthető garázshely eladó. Tel.: 0670/4551643

Eladó lakás Kalocsán

Kalocsa | KALOCSÁN, Zrínyi lakótelepen, 2. emeleti, két szobás, gázközponti fűtéses +klímás lakás eladó. Tel.:...

Garázs kiadó

Kalocsa | KALOCSÁN, a Zöldfa utcában, szépen karban tartott, 15 nm-es, garázs kiadó. Tel.: 0670/26657577

Eladó családi ház Kalocsán

KALOCSÁN, a Deák Imre utcában, 20 éve épült, 3 szobás összkomfortos családi ház, rendezett környezetben,...
Hirdetés feladás »

Partneroldalak

Oldal tetejére